• Mayıs

    21

    2022
  • 462
Cam Balkon Hakkında

Cam Balkon Hakkında

Cam balkon 1981 yılında ilk defa Finlandiya’da uygulamaya başlanmıştır. Daha sonra Avrupa kentlerinde yayılmaya başlamış ve 1999 yılında ülkemizde, Ankara’da uygulamaları başlamıştır.

Finlandiya’da ve ülkemizde ilk yapılan cam balkonlar alttan taşımalı denilen sistem bilye tekerlekli sistemdir. Her cam plakasındaki yaklaşık 25 – 30 kg. yük iki adet bilyenin üzerinde hareket etmektedir. Jantın üzerinde giden otomobil misali.

 Bu sistem bütün yükün tabana binmesi ve alttaki rayında alüminyum gibi yumuşak bir malzeme olması nedeniyle ray üzerinde çöküntüler meydana getirmektedir, aynen asfalttaki çöküntü ve tümsekler gibi. Dolayısıyla ray bir müddet sonra iyice deforme oluyor ve sistem kilitleniyor. İlk çıkan sistem olması ve bir çok eksik yönleri bulunmasına rağmen bu sistem fiyatının ucuz olması dolayısıyla halen piyasada müşterilere sunulmakta ve dezavantajlarından bahsedilmediği için eskiye göre azda olsa talep edilmektedir. ” Bu sistemi tercih edecek olan müşterilerimizin bu açıklamayı göz önünde bulundurmasını rica ederiz. ”

Alttan taşımalı sistemin yukarıda bir kısmını saydığımız eksik ve problemli yönlerinden dolayı satın alan kullanıcılar bir müddet sonra rahatsızlık duymaya ve satın aldıkları yere şikayetleri başlayınca; alttan ve üstten taşımalı sistemler ortaya çıkmıştır.

 Bugün piyasada alttan ve üstten taşımalı sistemlerin onlarca değişik modeli vardır. Kullanılan profilin ebat ve et kalınlığı, cam bitiş kapağı uygulanıp – uygulanmaması, dış yüzeyde yağmur saçağı bulunması, estetik ve fonksiyonel olması gibi birtakım farklılıklar bulunmaktadır. Çalışma prensibi olarak alt ve üst taraftaki raylarda yatay olarak hareket eden 4 adet çifttekerden oluşmaktadır.

( Birbirinden bağımsız hareket eden toplam 8 adet teker. ) Tekerlerin içi kapalı sistem rulman dışları ise polyemid denilen sert plastikle kaplanmaktadır. Yine piyasada birçok farklı marka ve modelde aksesuarlar bulunmaktadır. Peki son kullanıcı olan siz değerli müşterilerimiz gerçek kaliteyi nasıl fark edeceksiniz?
 Sizlere acizane tavsiyemiz en az 2-3 firmanın kullandığı malzemeleri bizzat kendiniz yakından incelemenizdir. Çünkü cam balkon hem maliyetli, hem de uzun yıllar boyunca kullanacağınız bir üründür. Yaptırdığınız cam balkonların hafif bir rüzgarda şıngır şıngır sallanmasını veya cam aralarından giren rüzgarla ıslık çalmasını istemezsiniz değil mi?
Kaliteli ve dayanıklı iş yapmayı prensip edinmiş Bameks Alüminyum siz değerli müşterilerimizin daima hizmetindedir.

#cam #camkorkuluk #cambalkon #istanbul #alüminyum

Son Gönderiler
© Copyright 2022 Bameks produced by MBA